2018. nov 19.

2018.11.17. Night Rally Show és HRC éves díjkiosztó beszámoló

írta: nkupa

46480233_2163423093970765_7613713032702590976_n.jpg2018. november 17-én rendezték a Night Rally Show-t a felsőzellői Rally Parkban. A verseny a Hobby Rally Cup bajnokság díjkiosztója is volt egyben, amolyan év végi jam boree, amely nem számított bele az éves értékelésbe. A 34 versenyzőnek az évszakhoz képest enyhe és száraz időben kellett megküzdenie a stopperórával az 1,9km-es pályán 4 futamon, amelyből a kettő legjobb számított. Az indulók között természetesen most is találtunk nógrádi versenyzőket is.

2. Kerekes Bence - BMW 320i Coupe
Az abszolútban a legjobb nógrádi helyezést Tóth Csaba érte el, ő a hatodik helyen ért célba.
A Hobby Rally Cup 2018-as év végi eredménye nógrádi szempontból:
A legjobb MAGYAR és egyben nógrádi az évadban Márton Imre Fidó (LAda 2107, BMW e46) lett, aki nem csak a MAGYAR Kupát nyerte meg, hanem a MASTER és az A4 kategória harmadik helyét is megszerezte.
Szintén nagyon sikeres volt 2018-ban Maiczen Ákos (BMW 328i), aki a MAGYAR kupa második helyén zárt, az A4 kategóriát megnyerte, valamint abszolútban
a harmadik helyén végzett.
A MAGYAR kupa harmadik helyén Bíró Ádám (BMW 328i) zárt, aki ezzel az A4 katgeória második helyét is megszerezte.
Az A1 kategóriát az egész évben domináló Tóth Csaba (Suzuki Swift Gti) nyerte, a Skodáknál nem más mint Vajvoda Sándor (Skoda 130L) vihette haza az elsőnek járó kupát.
A lányoknál Vízvári Vivien (Peugeot 306), a LADÁsoknál Csincsik Donát (LAda 2105) lett a bajnok.
A JUNIOR kategóriában Vágó Valentin (BMW 316 compact szerete meg az éves összesítés harmadik helyét.
Bár a HRC idei szezonjának már vége, a nógrádi autósport rajongók nem maradnak verseny nélkül az idén, ugyanis december 26-án rendezik a Rally Show Dolná Strehová 2018-as utolsó versenyét Stefánska Rally Show néven az alsósztregovai reptéren, amely Salgótarjántól alig több mint 35km-re található.
Gratulálunk a helyezetteknek, reméljük jövőre még több nógrádi sikerről tudunk beszámolni.